Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Derbi me Milanin, dëmtimi i “veteranit” shqetëson Inzaghin

Sikur të mos mjaftonte gjendja e Alexis Sanchez që humbi sfidën e Kilit në Uruguaj, Simone Inzaghi tani duhet të shqetësohet edhe për gjendjen fizike të Juan Cuadrados.

Kolumbiani doli nga fusha në pushimin e sfidës me Venezuelën për shkak të një problemi muskulor. Që në pamje të parë nuk duket i rëndë.

Stafi mjekësor i Interit është në kontakt me atë të Kolumbisë. Dhe në vazhdim do të vendoset nëse Cuadrado do të shkojë në Kili për ndeshjen e së martës kundër të zotëve të shtëpisë.

Lexoni edhe: 

Apo nëse siç shpresojnë te zikaltrit, do të rikthehet menjëherë në Milano për të provuar që të jetë i gatshëm për derbin me Milanin.

35-vjeçari sapo ka bërë paqe me ultrasit e Interit. Teksa kundër Fiorentinës shërbeu asistin për dygolëshin e Lautaro Martinez.

Për Inzaghin është një një armë e rëndësishme nga stoli, dhe pikërisht për këtë arsye tekniku shpreson që të mos e humbasë.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...