Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Derbi shqiptar në Serinë A

Dy futbollistët e kombëtares shqiptare, qendërmbrojtësi Arlind Ajeti dhe mesfushori Ledian Memushaj, do të sfidojnë njëri-tjetrin, në takimin e sotëm të Serisë A, mes Crotones dhe Beneventos. Sfida do të luhet në orën 15:00 dhe si Ajeti për Crotonen, ashtu edhe Memushaj për Beneventon, pritet të aktivizohen nga minuta e parë.

Arlind Ajeti është një titullar i padiskutueshëm te Crotone dhe cilësohet si një lider I prapavijës së ekipit të tij, nga mediat italiane. Nga ana tjetër, edhe Memushaj u kërkua me ngulm nga trajneri i Beneventos, i cili e shikon vlonjatin titullar në formacionin e tij.

Të dy futbollistët janë emra majft të rëndësishëm edhe për kombëtaren kuqezi, ndërsa vlen të përmendet se te Benevento e Memushajt aktivizohet edhe qendërmbrojtësi tjetër i Shqipërisë, Berat Gjimshiti. Ky i fundit ende nuk e ka bërë debutimin në Serinë A, ndërsa prej dy javësh vuan nga një dëmtim dhe nuk do të jetë i gatshëm për ekipin e tij.

Crotone dhe Benevento janë ekipet që mbylin renditjen e Serisë A, ndaj takimi i sotëm do të jetë mjaft i rëndësishëm, sepse shikohet si një përballje direkte në garën për mbijetesë mes më të mirëve të Italisë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....