Kupa e Italise

Derbi shqiptarësh në finale, Gjimshiti-Berisha kundër Strakoshës

Pas 23 vjetësh Atalanta e sheh veten sërish në finalen e Kupës së Italisë. Skuadra e Gasperini konfirmoi sezonin e shkëlqyer që po zhvillon duke mposhtur 2-1 Fiorentinën në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë dhe duke prekur finalen për herë të 4-t në histori, aty ku në Olimpico të Romës ndaj Lazios do të tentojë të fitojë për herë të dytë trofeun.

Do të jetë edhe një derbi shqiptarësh finalja e këtij viti në Kupën e Italisë pasi Strakosha do të vendoset përballë Gjimshitit dhe Berishës. Për t’u kthyer te sfida, barazimi 3-3 në ndeshjen e parë nuk kishte demoralizuar aspak, Fiorentinën që e nisi ndeshjen menjëherë me gol me Luis Muriel që mposhti Gollinin pas asistit të Chiesës. Por nuk vonoi shumë dhe gjyqtari Calverese akordoi një 11-metërsh me Ilicic që mposhti Lafont për të rikthyer baraspeshën.

Në pjesën e dytë në minutën e 69-të argjentinasi Papu Gomez realizoi edhe golin e fitores dhe atë që vulosi kualifikimin e skuadrës së Gasperinit i shërbyer nga Ilicic. Në fund festa ishte e gjitha për Atalantën dhe tifozët zikaltër të cilët po i gëzohen formës fantastike që po shfaqin Duvan Zapata me shokë në këtë sezon. Fiorentina e Montellës në krahun tjetër humbi edhe mundësinë e vetme që kishte për të luajtur në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency