Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Dërgoi ekipin në finalen e Tiranës, Feyenoord shpërblen trajnerin

Arne Slot zhvilloi një punë të jashtëzakonshme me Feyenoordin, ekip të cilin e dërgoi deri në finalen e Conference League që u zhvilluan në “Air Albania”. Kryevepra nuk u plotësua deri në fund, pasi goli i Nicolo Zaniolos i dhuroi fitoren dhe trofeun Romës së Jose Mourinhos.

Drejtuesit e klubit holandez kanë mbetur shumë të kënaqur me punën e Slot, të cilit i kanë ofruar rinovimin e kontratës. 43-vjeçari ka firmosur deri në verën e vitit 2025 me skuadrën nga Roterdami.

Suksesi i papritur i shpejtë i sezonit të kaluar forcon besimin tim se qasja jonë mund të funksionojë mirë në Roterdam. E konsideroj privilegj që do të vazhdoj të punoj me një staf cilësor dhe në një ambient të shkëlqyer.

Për më tepër, mendoj se puna jonë vlerësohet shumë si nga klubi ashtu edhe nga tifozët, jo vetëm për shkak të rezultateve, por veçanërisht në drejtim të zhvillimit të lojtarëve dhe mënyrës tërheqëse të lojës që tifozët e shijojnë.

Disa lojtarë janë larguar, dhe sfida e madhe për sezonin e ardhshëm është të rikthehemi dhe të ndërtojmë një ekip të fortë dhe të talentuar, i cili argëton publikun me një futboll tërheqës”, deklaroi Slot pas firmës mbi kontratën e re.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...