Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Dërguan Francën në finale, Theo e Kolo Muani në histori me golat e tyre

Theo Hernandez dhe Kolo Muani shënuan dy golat në portën e Marokut dhe dërguan Francën në finalen e Kupës së Botës, aty ku “gjelat” do të kërkojnë të ruajnë kurorën dhe të shtojnë trofeun e tretë në palmares.

Mbrojtësi i Milanit dërgoi topin në rrjetë me një kombinim perfekt në minutën e 5-të, duke shënuar kështu golin e dytë më të shpejtë në një gjysmëfinale Botërori, pasi të parin e ka shënuar braziliani Vava më 1958-ën, pikërisht kundër Francës.

Edhe sulmuesi i Eintrachtit, Kolo Muani do ta mbajë mend gjatë këtë mbrëmje, pasi shënoi me prekjen e parë të topit, në minutën e 79’. Muani kishte vetëm 44 sekonda në fushë, duke u bërë i treti futbollist që shënon më shpejt pas hyrjes në fushë, pas Morales në 2002-shin dhe Ebe Sand në 1998-ën.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...