Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Deri tani kemi qenë perfekt”, Perisic: Nëse luajmë njësoj si me Brazilin jemi në finale!

Për Ivan Perisic, Kroacia në rrugëtimin e saj në Kupën e Botës, Katar 2022, deri në këto momente ka qenë perfekte.

Ndërsa doli në konferencë për mediet, krah trajnerit Zlatko Dalic, në prag të gjysmëfinales me Argjentinën, mesfushori i Tottenham theksoi se ëndrra është të luajë në finale, ndërsa shtoi se nuk do të ndalen me kaq.

“Deri më tani ne kemi qenë perfekt, por ne nuk duam të ndalemi këtu, ëndrra e çdo sportisti është të luajë në finale. Varet shumë nga ne. Nëse ne jemi mirë, nuk ka frikë. Nëse luajmë si kundër Brazilit nuk do të kemi asnjë problem”-deklaroi Perisic.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...