Serie B

Dermaku debutim me gol, Lecce shmang humbjen në “Via del Mare”

Gola dhe emocione në stadiumin “Via del Mare”, ku Lecce arriti të shmangte humbjen (2-2) ndaj Cremoneses, pasi e mbylli pjesën e parë në disavatazh të dy golaave. Ky ishte barazimi i tretë për skuadrën puljeze, që ende po kërkon fitoren e parë në këtë sezon në Serie B.

Edhe pse jo me fitore, mund të konsiderohet perfekt debutimi i Kastriot Dermakut me Leccen, pasi përveçse u aktivizua titullar, mbrojtësi kuqezi realizoi golin që shkurtoi diferencën në 2-1 sapo nisi pjesë e dytë (për Cremonesen kishin shënuar në fraksionin e parë Gaetano dhe Valzania), ndërsa goli i barazimit erdhi në minutën e 64-t me autor Codan.

Kujtojmë që Dermaku u bë zyrtarisht futbollist i Lecces në momentin që nisi grumbullimi i Kombëtares për dy ndeshjet e Nations League, ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency