Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Deschamps: Benzema në finale? Nuk do të përgjigjem për këtë gjë!

Pas dëmtimit që e detyroi të humbiste Kupën e Botës, Karim Benzema u rikthye në stërvitje me Real Madridin pak ditë më parë dhe gazetarët francezë e pyetën Deschamps nëse sulmuesi mund të bashkohej me Francën për të luajtur në finale kundër Argjentinës.

Në konferencën e dhënë për mediet pas fitores ndaj Marokut në gjysmëfinale, trajneri nuk pranoi të përgjigjej.

“Nuk nuk do të përgjigjem, tashmë mund të më bëni pyetjen tjetër”-tha ai.

Benzema, megjithatë, duhet të jetë në tribunë në Katar të dielën, sepse, pasi nuk i është hequr emri nga skuadra, dhe si rezultat ai do të marrë medaljen e artë ose të argjendtë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...