Futboll

Deschamps: Grumbullimi i Benzemasë? Nuk jam Santa Claus!

Karim Benzema mbetet një çështje kryesore në Francë vetëm disa ditë pasi Deschamps shpalli listën për Kampionatin Europian. Trajneri i “Gjelave”, i intervistuar nga “Kicker”, i ka bërë gjërat përsëri të qarta: “Unë nuk jam Santa Claus”. Përkundër faktit se kësaj herë UEFA lejon të thërriten 26 lojtarë në vend të 23, siç ishte zakon në të kaluarën në këto turne,

“Nuk jam Santa Claus, nuk jam këtu për të njoftuar surpriza. Po e rafinoj listën pak nga pak, kam lojtarë si Tolisso tek Bayerni, që janë ende duke u rikuperuar dhe ende nuk i kam të gjitha informacionet për gjendjen e tyre. Lista ime do të shpallet më 18 maj, por do të ketë ndeshje edhe pas këtij turneu,” – u përgjigj Deschamps kur u pyet për mundësinë e rikthimit të Benzemasë.

“Duhet të shpresojmë që gjithçka të shkojë mirë, sepse, fatkeqësisht, nuk mund të shmangim të papriturën. E vetmja listë që ka rëndësi është ajo që ne i dërgojmë UEFA-s më 1 qershor në mesnatë”.

Për Benzema mosgrumbullimi në Kombëtare mbetet makth, pavarësisht sezonit të shkëlqyer që ka kaluar te Real Madridit. Gjatë sezonit aktual ka shënuar 28 gola dhe ka dhënë 8 pasime për gol, qenë lojtari më vendimtar i “Los Blancos”. Me performancat e tij ka provuar se e meriton grumbullimin në përfaqësuese, por “Blutë” vazhdojnë ta mbajnë larg …

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency