Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Deschamps: Kam një skuadër me mentalitet të fortë, Marokun e marrim shumë seriozisht

Soccer Football - FIFA World Cup Qatar 2022 - Quarter Final - England v France - Al Bayt Stadium, Al Khor, Qatar - December 11, 2022 France's Jules Kounde and coach Didier Deschamps celebrate after the match as France progress to the semi finals REUTERS/Dylan Martinez

Didier Deschamps, trajneri i Francës, po shijon kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Botës edhe pse menjë skuadër që udhëtoi drejt Katarit me mungesa të shumta.

“Vërtet u përballëm me një Angli të shkëlqyer për atë që ata janë të aftë të bëjnë, atletikisht dhe teknikisht. Por ne u përgjigjëm. Është e mrekullueshme të jesh ende në gjendje të arrish në gjysmëfinale dhe sonte duam ta shijojmë. Ka shumë cilësi në këtë ekip, por ka edhe një mentalitet shumë të fortë”.

Për kundërshtarin e radhës, Deschamps tregon respekt maksimal.

“Maroku meriton gjithë respektin tonë. Ndoshta nuk ishin pjesë e skuadrave që prisnim deri tani, por do t’i marrim shumë seriozisht”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...