Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Deschamps për Mbappe: Një kapiten i vërtetë. Flet pak? Preferoj që të flasë me këmbët e tij

Pas triumfit ndaj Holandës në kualifikueset e EURO 2024, trajneri i Francës, Didier Deschamps nuk i ka kursyer lavdet ndaj kapitenit të “gjelave”, Kylian Mbappe.

Në konferencën e dhënë për mediet pas ndeshjes së të premtes në mbrëmje, Deschamps theksoi se së fundmi Mbappe është treguar një lider i vërtet.

Lexo edhe: 

“Me Kylian nuk ke pse të shqetësohesh. Kur ai është në këto kushte, Franca ka shanse shumë më të mira për të fituar ndeshjet. Jemi të lumtur për të, veçanërisht për atë që ai ka bërë me përvojë në këto ditët e fundit. Ai u tregua një lider i vërtetë, duke u vënë në dispozicion të skuadrës, e pashë në të djathtë kur ishte e nevojshme të mbulohej ajo pjesë”-tha tekniku i Francës.

Më tej Deschamps shtoi: “Në rolin e kapitenit ai është vërtet i rëndësishëm, merr shumë përgjegjësi. E di që disa do të donin që ai të fliste pak më shumë… por… Preferoj që ai të flasë me këmbë”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...