Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Deschamps për sulmuesin e Milanit: S’është i ri, por ka përvojë, Ibra po luan 41 vjeç

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, foli për “Gazzetta dello Sport” duke u fokusuar në thirrjen e sulmuesit të Milanit, Olivier Giroud, në ekipin kombëtar:

“Është e vërtetë, Olivier nuk është më i ri, por te Milani, për shembull, është Zlatan Ibrahimovic i cili është edhe më i madh dhe që në moshën 41-vjeçare është grumbulluar nga trajneri i Suedisë.

Si të gjitha skuadrat e mia, edhe Olivier mund të jetë titullar, pa dyshim pa pasur garanci. Nuk është i ri, por kjo do të thotë se ka shumë përvojë.

Lexo edhe: 

Ai e meriton të grumbullohet për aq kohë sa e ruan të lartë nivelin e tij të performancës.

Ne do të duhet të luajmë 2 ndeshje në 3 ditë dhe në të dytën, me Irlandën, që do të jetë më e lehtë për ne, Olivier mund të jetë titullar ose të fillojë nga pankina, siç po ndodh tashmë te Milani”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...