Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Dëshira e Bellingham: Dua një finale Angli-Spanjë, Pickford i jashtëzakonshëm

Jude Bellingham shpreson të gjejë përballë Spanjën në finalen e madhe të Euro 2024, e programuar për datën 14 korrik në “Olympiastadion” të Berlinit.

Por, më parë Anglia e tij duhet të kalojë Holandën në gjysmëfinalen emocionuese të 10 korrikut në “Signal Iduna Park”.

Ndërkohë që një ditë më parë (9 korrik) luhet gjysmëfinalja e parë mes Spanjës dhe Francës së Kylian Mbappe.

Një finale Angli-Spanjë? Le të shpresojmë që të ndodhë kështu. Spanja ka luajtur shumë mirë në këtë Europian, kështu që gjithçka është e mundur.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, unë jam i përqendruar vetëm tek Anglia ime, shokët dhe skuadra. Gjëja më e rëndësishme është që të kualifikohemi në finale.

Ndaj Zvicrës zhvilluam ndeshjen më të mirë në Gjermani. Jam krenar për shokët e skuadrës, treguam karakter, cilësi që e shfaqëm edhe në goditjet e penalltive. Pasi nuk e kishim të lehtë.

Pickford? Jam shumë i lumtur për të. Jardon është një portier i shkëlqyer, ai ka përvojë të madhe në kompeticione të tilla si Europiani”, theksoi “ylli” i Realit të Madridit.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...