Kupa e Frances

Dëshira e Les Herbiers nuk mjafton, PSG fiton Kupën e Francës

Paris Saint Germain bën tris në këtë sezon. Skuadra e Unai Emery mposhti 2-0 modestët e Les Herbiers në finalen e Kupës së Francës që u zhvillua në Stade de France duke bërë të vetin trofeun e dytë më të rëndësishëm në Francë. PSG e fitoi për herë të 4-t radhazi këtë kompeticion dhe për herë të 12-të në historinë e saj duke përmirësuar rekordin e mëparshëm me 11 trofe. Skuadra e kategorisë së tretë që i surprizoi të gjithë me mbrritjen deri në finale ishte me fat në 25 minutat e para teksa Parisi u ndal 2 herë nga shtylla dhe një herë nga traversa, dy nga tentativat ishin të Lo Celsos dhe një e Mbappe. Megjithatë në të 26-ën mesfushori i talentuar argjentinas Giovani Lo Celso korigjoi shenjestrën me një goditje të bukur nga distanca duke kaluar në epërsi kampionët e Francës. Në fillimin e pjesës së dytë Mbappes iu anullua një gol ndërsa për të vulosur triumfin e PSG mendoi i përhershmi Edinson Cavani që në minutën e 74-t kthehu në gol një 11-metërsh. Për t’u përmendur edhe fakti që përpara fillimit të finales, të gjithë futbollistët e të dyja skuadrat personalisht një e nga një nga presidenti i Francës Macron.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency