Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Dëshiron sulmuesin e Como-s, Empoli ofron shqiptarin në këmbim

Empoli po përgatit një shkëmbim sulmuesish me Como-n.

Siç raportohet nga mediet italiane, klubi toskan ka vënë në “shënjestër” qendërsulmuesin e Como-s Alberto Cerri.

Lexo edhe:

Në vend të tij, Empoli i ka ofruar klubit që konkurron në Serie B, sulmuesin e kombëtares U-21 të Shqipërisë, Stiven Shpendin.

Ky shkëmbim pritet të bëhet në formë huazimi, ndërsa shihet shumë i mundshëm si operacion, pasi Como ka shfaqur pëlqim për Shpendin.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...