Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Dështimi i Chelsea-t me Fernandez, në prapaskenë qëndron Barcelona

Enzo Fernandez ishte shumë pranë transferimit në Londër te Chelsea në ditët e para të muajit janar. Blutë e Londrës ofruan 75 milionë euro për kartonin e argjentinasit mirëpo Benfica nuk toleroi dhe vendosi kushtin se për mesfushorin duhej të paguheshin vetëm 120 milionë euro, shifra që është edhe në klauzolën e Kampionit të Botës.

Por, së fundmi, duket se palët nuk janë distancuar vetëm për arsye ekonomike duke qenë se mediet më prestigjioze pretendojnë se në prapaskenë fshihet Barcelona. Katalanasit janë prej kohësh në kërkim të një mesfushori duke qenë se Kessie nuk funksionon ndërsa Busquets pritet të përfundojë aventurën e tij në Camp Nou në fundin e sezonit aktual.

Gjithsesi, edhe për Barçën, Benfica nuk ka ndërmend të tolerojë sa i takon parave dhe është e qartë në qëndrimin e saj për të plotësuar në çdo pikë kontratën me argjentinasin. Nga ana tjetër, nëse nuk arrijnë te Enzo Fernandez, katalanasit do të provojnë firmën me Zubimendi nga Real Sociedad për shifrën e 60 milionë eurove.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...