Kategoria Superiore

Dështimi i Tiranës fillon nga sulmi, Seferi e Vayrynen larg pritshmërive

Barazimi në Ballsh ka ulur ndjeshëm shanset e Tiranës për të mbrojtur titullin. Jo thjesht për 5 pikët e distancës me kreun, por edhe për faktin se janë plot 4 skuadra përpara dhe do të duhej një kombinim i çmendur rezultatesh për t’i nxjerrë në krye.

Një barazim ai në transfertën e Bylis që në një farë mënyre fotografon gjithë sezonin bardheblu, një skuadër në kufijtë e “dua, po nuk mundem”, krijim rastesh, por pa konkretizuar, pa efikasitetin e nevojshëm para portës.

Në fakt nëse i hedh një sy shifrave, Tirana ka sulmin më të keq ndër 6 skuadrat e para të klasifikimit, vetëm 30 gola të shënuar dhe kur mendon që 9 prej tyre, kanë ardhur nga një mesfushor, Idriz Batha, shterpësia e sulmit bëhet edhe më evidente.

Padyshim që në klub qajnë vendimet e gabuara të bëra në fillim të sezonit dhe pyetja nëse duhej mbajtur Majkëll Ngoo, merr një përgjigje të qartë. Pika më e fortë e Tiranës kampione ishte sulmi, pikërisht reparti që sot me shifrat në dorë nuk justifikon shpenzimet.

Vetëm 4 gola nga Taulant Seferi, një lojtar vlerat e të cilit nuk diskutohen, asnjë nga Tim Varinen, sulmuesi tjetër i afruar në janar dhe nga një për Torasën e Kalenë që kanë përjetuar një sezon me shumë oshilacione, kupton se përse krye-golashënuesi i Tiranës është një mesfushor që luan larg portës, Idi Batha.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency