Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Dështimi në Katar, Gjermania i “shkel” syrin ish-trajnerit të Chelsea-t

Gjermania dështoi në Botërorin Katar 2022, me 4 herë kampionët e botës të cilët u eliminuan në fazën e grupeve.

Një rezultat i tillë, ka vendosur në dyshim të ardhmen e trajnerit Hansi Flick dhe pse ky i fundit nuk la përshtypjen se mund të tërhiqej nga ky post.

Tani “topi” kalon nga Federata Gjermane e Futbollit dhe mediet gjermane bëjnë me dije se Flick do të shkarkohet dhe vendin e tij do ta marrë Thomas Tuchel.

Ish-trajneri i Chelsea-t është  i papunë nga 7 shtatori i këtij viti dhe në Gjermani janë të bindur se 49-vjeçari është gati të pranojë ofertën dhe të nisë një epokë të re.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...