Serie A

Dështoi me Botman, Milani studion disa emra të tjerë për të forcuar mbrojtjen

Pasi dështoi të sjellë në Milano Sven Botman, Milani është vënë në kërkim të një tjetër qendërmbrojtësi, për të kompletuar repartin defensiv, teksa burime pranë klubit kuqezi zbulojnë edhe kandidaturat e mundshme.

Kështu një nga alternativat është mbrojtësi i përfaqësueses italiane, Francesco Acerbi, i cili pritet të lërë Lazion këtë verë dhe te Milani do ta mirëprisnin, pasi ofron eksperiencë në prapavijë, pavarësisht 33 viteve mbi supe.

Krahas Acerbit, një alternativë mbetet edhe Theate i Bolognës, por në këtë rast ka dyshime edhe për eksperiencën e tij, edhe për çmimin, pasi Bologna pretendon të paktën 20 milionë euro, shifër e konsideruar e lartë nga drejtuesit e Milanit.

Në fund nuk përjashtohet edhe hapja e negociatave për rinovim me kapitenin Alessio Romagnoli. Këtij të fundit i përfundoi kontrata me Milanin dhe është lojtar i lirë, por deri tani nuk ka gjetur ende skuadër.

Oferta e kuqezinjve në vjeshtën e kaluar ishte rinovimi me pagë 2.8 milionë euro në sezon, shifër e refuzuar menjëherë nga Romagnoli, megjithatë në kushtet aktuale Maldini mund të rritë ofertën deri në 3.5 milionë euro, për të mbajtur kapitenin edhe të paktën 4 sezone të tjera në Milano.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency