Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Dështoi me Olise-n, Chelsea fiksohet pas francezëve dhe “piketon” dyshen e Lyon-it

Pavarësisht shpenzimeve në merkato, Chelsea po mendon ende për tregun e transferimeve dhe londinezët kanë kthyer fokusin përsëri nga Franca, më konkretisht nga Lyon.

“Blutë” dështuan të transferonin në Londër talentin e Crystal Palace, Olise, me këtë të fundit që rinovoi kontratën e tij me “Shqiponjat” pasi nuk pranoi të kalonte te Chelsea.

Lexo edhe: 

Në këtë pikë, trajneri Pochettino dëshiron me çdo kusht të përforcojë repartin e sulmit dhe mediet britanike kanë raportuar se londinezët kanë “pikasur” dy elementet e Lyon, Rayan Cherki dhe Bradley Barcola.

Sezoni në Francë ka nisur dhe Lyon ka dështuar në dy javë e para që të shijojë pikët e para, ndërsa të dy lojtarët shihen si e ardhmja e skuadrës, por nëse Chelsea prezantohet me një ofertë të mirë, atëherë Lyon mund të dorëzohet.

Chelsea përballet me disa pengesa, fillimisht koha e shkurtër që ka në dispozicion, pasi merkato është drejt fundit. Më pas, Lyon ka ndryshuar pronësi dhe këta të fundit duan të nisin një epokë të re dhe Cherki e Barcola janë në qendër të projektit dhe në fund oferta.

Pra, nëse Chelsea vërtet dëshiron të transferojë dyshen në Londër, atëherë i duhet të shpenzojë afro 100 milionë euro, pasi Cherki ka kontratë me Lyon-in deri në verën e vitit 2025, ndërsa Barcola deri në verën e vitit 2026.

Mediet britanike raportuan gjithashtu se “Blutë” do të kërkojnë të shfrytëzojnë marrëdhëniet e mira mes palëve, pasi Chelsea transferoi edhe Malo Gusto-n pak më parë, ndërsa tani mbetet për tu parë se çfarë vendimi do të marrë numri një i Lyon-it, John Textor.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....