Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Dështon marrëveshja e Shkëndijës me Ardian Nuhiun, Orges Shehi së shpejti kuqezi

Zhvillim i papritur te Shkëndija e Tetovës, që ende nuk e ka zyrtarizuar trajnerin për sezonin e ri. Ndonëse pak ditë më parë u raportua që drejtuesit e klubit tetovar ishin shumë pranë marrëveshjes me Ardian Nuhiun, orët e fundit mediet në Maqedoninë e Veriut raportojnë së palët nuk kanë rënë dakord për një pikë në kontratë, që ishte e panegociueshme si nga trajneri ashtu edhe nga klubi.

Në këto kushte, kryesia e Shkëndijës ka nisur bisedimet me Orges Shehin e Tiranës, madje palët thuajse kanë rënë dakord për gjithçka, por firma në kontratë do të hidhet pas përfundimit të finales së Kupës së Shqipërisë, Tirana – Egnatia.

Gjithsesi, duhet pritur edhe disa ditë për të konfirmuar gjithçka, pasi klubi i Shkëndijës në disa raste ka treguar se ndryshon vendim në minutën e fundit.

Lexo edhe:

Duhet theksuar se Shkëndija ka qenë në negociata me Orges Shehin edhe verën e kaluar, pasi fitoi titullin me Tiranën, por në fund trajneri durrsak (ka drejtuar në Superiore edhe Skënderbeun e Kukësin) nuk lëvizi nga kryeqyteti pas bisedave të gjata me presidentin e bardhebluve, Refik Halili.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...