Merkato

Dështon tentativa e Interit, Papu Gomez drejt transferimit në Spanjë

Tentativa e Interit për të ndërhyrë dhe transferuar në Milano sulmuesin argjentinas Papu Gomez, ka dështuar, pasi zikaltrit nuk kanë arritur të plotësojnë pretendimet ekonomike të drejtuesve të Atalantës, ndaj ish kapiteni i bergamaskëve duket se do të transferohet në kampionatin spanjoll.

Mediat italiane flasin për negociata të avancuara mes Sevillas dhe Atalantës, me klubin andaluzian që është gati të paguajë 6 milionë euro menjëherë dhe 2 të tjera në formë bonusi, duke i shkuar shumë pranë pretendimit prej 10 milionë eurosh nga ana e bergamaskëve.

Vetë Papu Gomez ka ngulmuar për të qëndruar në Itali, por koha kalon dhe qëndrimi jashtë skuadre duket se po e bind të pranojë ofertën e andaluzianëve, për të mos kaluar një gjysmë sezoni në tribunën e stadiumit “Gewiss”.

Sulmuesi argjentinas, që vesh fanellën e Atalantës prej disa sezonesh dhe që në vitet e fundit ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit, pasi një debat me trajnerin Gasperini për rolin në fushë dhe kjo u pasua me thyerjen e raporteve edhe me drejtuesit e klubit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency