Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Dest bëhet “Djall”, Interi zyrtarizon lojtarin që kërkonte me ngulm Inzaghi

Sergino Dest është zyrtarisht futbollit i Milanit në Serinë A. Anësori amerikan është huazuar nga Barcelonë te kampionët në fuqi të Serisë A. Një lëvizje befasuese e “Djallit”, që forcon krahun e djathtë me një alternativë serioze, ndërsa “blaugranat” kursejne pagën e lojtarit.

Nëse Milani zyrtarizoi Dest, Interi më në fund vë në dispozicion të Inzaghit Acerbin. Qendërmbrojtësi 34-vjeçar lagohet nga Lazio duke ndjekur pikërisht trajnerin Inzaghi tek Interi. Ish-futbollisti i Sassuolos do të veshë fanellën me numër 15.

Dest bëhet “Djall”, Interi zyrtarizon lojtarin që kërkonte me ngulm Inzaghi 

Chelsea i Londrës ndërkohë ka arritur të sigurojë Denis Zakarian nga Juventusi. Futbollisti me pasaportë zvicerane ka fluturuar drejt Londrës për vizitat mjekësore dhe do të vihet menjëherë nën urdhrat e Thomas Tuchel.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...