Premier League

Devijimi i pafat i Philips, i jep Wolvesit fitoren në transfertën ndaj Leeds

Wolves ia doli të largohet me tre pikë nga transferta e vështirë ndaj Leeds United, pasi triumfoi me rezultatin minimal 0-1, falē një goli tē sulmuesit meksikan Raul Jimenez në minutën e 70′, goditja e të cilit gjeti u ndihmua edhe nga njē devijim i mesfushorit Philips.

Skuadra e drejtuar nga argjentinasi Marselo Bielsa dominoi kontrollin e topit dhe krijoi mundësi të shumta shënimi, por sulmuesit gabuan në zgjidhjen e situatave dhe rrallë ia dolën të testojnë aftësitë e portierit kundërshtar.

Nga ana tjetër “ujqërit” zbrisnin rrezikshëm në kundërsulm dhe shënuan një gol spektakolar me Saiss nē minutën e 53-të, por arbitri e anuloi pasi u sinjalizua nga VAR-i për një pozicion jashtë loje në nisje të aksionit.

Megjithatë miqtë gjetën golin e fitores në minutën e 70′ kur meksikani Raul Jimenez lëshoi një gjuajtje pa shumë pretendime nga jashtë zone, por mesfushori Philips e devijoi në mënyrë të pafat me kokë dhe e dërgoi në cepin tjetër të portës sē tij.

Kjo ishte fitorja e tretë e Wolves, që pas 5 javësh e sheh veten në vendin e 6 me 9 pikë, ndërsa Leeds mbetet në kuotën e 7 pikëve me dy fitore, dy humbje e njē barazim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency