Kategoria Superiore

Devolli: Presim 3-4 përforcime dhe shpresoj të arrijmë mbijetesën

Bledar Devolli mori një përgjegjësi të madhe mbi shpatulla, duke pranuar të drejtojë Kastriotin në një situatë kritike ku ndodhen këta të fundit. Trajneri ka besim se me këtë grup futbollistësh që ka në dispozicion, mund t’ia dalë të bëjë mirë dhe diçka të tillë nuk e fshehu në intervistën për SuperSport.

40-vjeçari po realizon gjatë kësaj periudhe fazën përgatitore me ekipin, e duke u njohur më tepër me ta dhe cilësitë e tyre, trajneri nuk fshehu faktin që në ekip do ketë 3 deri në 4 prurje të reja.

“Jam i kënaqur me grupin që kam për momentin në dispozicion, por presë edhe 3-4 futbollistë të tjerë, me të cilët do të punojmë për të future konkurrencën në ekip dhe për të hedhur në fushë më të mirët. Shpresoj të na vijnë sa më shpejt përforcimet e reja, për të parë se sa mund t’u besojmë”, tha Devolli.

Plori dhe Nica janë dy trajnerët të cilët punuan gjatë këtij sezoni me Kastriotin, por në fund dhanë dorëheqjen, diçka për të cilën Devolli shpreson të mos i ndodhë edhe atij, duke qenë se ka nisur me shumë dëshirë punën me ekipin dhe pret që skuadra të japë maksimumin në fushën e lojës, duke iu përgjigjur mundit të stërvitjeve të përditshme.

“Unë kam ardhur me qejf që të punoj, edhe pse e di se është shumë e vështirë. Më pëlqejnë sfidat dhe me ndihmën edhe të zotit, shpresoj t’ia dalim me sukses në fund”, deklaroi futbollisti.

Kastrioti do e nisë fazën e 3-të të Kategorisë Superiore nga vendi i fundit, me vetëm 10 pikë të grumbulluara në dy fazat e para. Prova e parë në kampionat për Devollin, do jetë ajo ndaj Luftëtarit dhe është pikërisht ajo përballja nga ku trajneri dëshiron të marrë një përgjigje pozitive nga skuadra.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency