Kategoria Superiore

Devolli: Tirana klub i madh, por mbijeton Kastrioti im!

Bledar Devolli i gëzohet barazimit pa gola ndaj Tiranës në kryeqytet. Trajneri i Kastriotit në mikrofonin e emisionit Gol pas Goli në Supersport theksoi se beson te mbijetesa, ndërsa vlerësoi paraqitjen e futbollistëve të tij.

Sa do të peshojë kjo sfidë në fund të sezonit?

E rëndësishme është që kemi bërë prap një ndeshje të madhe, ndaj një ekipi të madh. Më vjen keq më shumë për veten dhe çunat. Nuk është faji jonë që është Tirana në këtë pozicion. Kemi pasur shumë mundësi ta fitonim ndeshjen, por s’qe e thënë të fitonim. Më gëzon gjendja e ekipit, freskia dhe loja që bëjmë.

Si i përjeton skuadra ndeshjet e mbetura?

Këta djem nuk e meritojnë të zbresin një kategori më poshtë. Do vazhdojmë këtë 2 javë që kanë ngelur me të njëjtin entuziazëm.

Kush do e ketë më të vështirë?

Ne kemi shpresuar që në janar, jo tani që jemi më afër se kurrë. Treguam që ishim superior ndaj një ekipi të madh. Do shpresojmë. Shpresa vdes e fundit.

Rastet e pastra të Ngoosë…

I kam parasysh dy rastet e Ngoosë. Gabimi u bë te krosi. I kishim marrë masat, duhet të ishte në dublazh, Henri dhe Huseini. Do ketë dhe ndonjë mundësi Tirana. E detyruam kundërshtarin që të luante vetëm me topa të gjatë. Ne ishim superior në qarkullim dhe në zotërimin e topit. Mbase fati do të jetë me ne ndeshjen tjetër.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency