FA Cup

“Dhelprat” eliminojnë “Djajtë e Kuq”, shorti vë përballë City-n me Chelsea-n

Biletën e fundit për në gjysmëfinale të FA Cup e pret Leicester City. “Dhelprat” eliminuan Manchester United, që e mposhtën 3-1 në “King Power Stadium”, duke konfirmuar formën e mirë që po kalojnë edhe në Premier League. Tashmë “Djajtë e Kuq” duhet t’i përqendrojnë të gjitha forcat në Europa League, ku kanë shumë shanse për të ngritur në fund trofenë, ndërsa në kampionat, me City-n të shkëputur, renditja në zonën Champions mbetet objektivi real.

Spikati në këtë sfidë me dygolësh Kelechi Iheanacho, që po përjeton një moment të jashtëzakonshëm në aspektin personal, pasi në tri ndeshjet e fundit mes Premier League-s dhe FA Cup ka mundur të shënojë plot 6 gola.

24-vjeçari ndëshkoi fillimisht “Djajtë e Kuq” në minutën e 24-t, duke përfituar nga një gabim trashanik i mbrojtjes së United. Gjithsesi, skuadra e Solskjaer arriti të barazonte në minutën e 38-të me të riun Greenwood, i shërbyer nga Pogba.

7 minuta pas fillimit të fraksionit të dytë Tielemans ktheu epërsinë në favor të Leicesterit, ndërsa golin që vulosi kualifikimin e “Dhelprave” e realizoi Iheanacho.

Në pushimin mes pjesëve u hodh shorti i fazës gjysmëfinale, që vuri përballë Manchester City-n me Chelsea-n dhe Leicester City-n me Southamptonin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency