Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Dhimbje koke për Lampard, Evertoni tre muaj pa goleadorin kryesor

Frank Lampard ka marrë një lajm të keq nga infermieria. Pak ditë përpara fillimit të sezonit të ri në Premier League, Evertoni ka humbur shërbimet e Dominic Calvert-Lewin.

Sulmuesi kryesor i skuadrës nga Liverpuli ka dëmtuar gjurin. Kontrollet mjekësore kanë konfirmuar problemet në ligamentin anësor dhe qendërsulmuesit do i duhet të mungojë për 3 muaj.

25-vjeçari, i cili numëron 11 ndeshje dhe 4 gola me kombëtaren angleze, është pjesë e Evertonit prej vitit 2016 dhe deri tani ka shënuar 45 gola në Premier League me këtë skuadër.

Dhimbje koke për teknikun Lampard. Trajneri humbi edhe shërbimet e brazilianit Richarlison, i cili u shit te Tottenhami. Evertoni luan takimin e parë të sezonit 2022/2023 në shtëpi përballë Chelsea (6 gusht).

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...