Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Dhimbje koke për Simeonen, lideri i mbrojtjes me koronavirus

Diego Simeone ka marrë një lajm negativ ditën sotme. Jose Maria Gimenez, lideri i prapavijës së kampionëve të Spanjës, është infektuar me koronavirus.

27-vjeçari uruguaian ka nisur menjëherë karantinën dhe pritet të humbasë dy takimet e radhës në La Liga: kundër Getafes dhe Levantes.

“Colchoneros” po vuajnë në kampionat. Kampionët në fuqi renditen në vend të pestë, ndërsa në raundin e 1/8-ve në Champions League do të përballen me Manchester United.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...