Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

Dhjetë lojtarë mjaftojnë, Dortmund merr 3 pikët në transfertën e Werder Bremen

Borussia Dortmund merr tri pikët në transfertën e Werder Bremen që u mbyll me rezultatin 1-2.

Ndeshja e vlefshme për javën e 25-të të Bundesliga rezultoi shumë e luftuar, me miqtë që luajtën gjithë pjesën e dytë me një lojtar më pak.

Lexo edhe:

Ishte Malen ai i cili zhbllokoi takimin, ndërsa gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 21’.

Ndërsa, Sancho i asistuar nga Brandt realizoi golin e dytë për Dortmund në minutën e 38’.

Në minutën e 45+1’ Sabitzer u ndëshkua me karton të kuq, duke lënë “verdhezinjtë” me një lojtar më pak.

Inferioriteti numerik i Dortmund u shfrytëzua në minutën e 70’ nga vendasit, me Njinmah që shënoi golin e parë dhe të vetëm për Werder Bremen.

Pas këtij takimi, Werder Bremen renditet në vend të nëntë me 30 pikë, teksa Borussia Dortmund në vend të katërt me 47 pikë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...