Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Dhunë në Itali/ Tifozët “pushtojnë” fushën, ndërpritet disa herë ndeshja

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur gjatë ndeshjes Foggia-Catanzaro, me ultrasit e vendasve që kanë pushtuar fushën e lojës.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-6, teksa takimi është ndërprerë dy herë, për shkak së tifozët janë dyndur në fushë. Ata kanë filluar të fyejnë dhe kanë tentuar të sulmonin lojtarin e Catanzaros, Pietro Iemello, i cili dikur ka qenë pjesë e ekipit të tyre.

Një nga këto ndodhën pasi Iemello shënoi dy gola që në pjesën e parë, duke nxehur gjakrat e të pranishmëve. Ndërsa ndalesa e dytë e ndeshjes ndodhi në momentin kur sulmuesi do të ekzekutonte një penallti, kur një tifoz hyri në fushë dhe u ndal nga stjuardët.

Teksa lojtari hoqi dorë nga penallti dhe u zëvendësua, por edhe në stol nuk u la i qetë. Edhe pas golit të dytë të Foggias, pati rrëmuja, me arbitrin që u detyrua ta ndërpriste takimin derisa situata u qetësua plotësisht.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...