Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Dytë

Dhunohet arbitri në Gramsh, ndërpritet ndeshja ndaj Valbonës

Dhunohet arbitri në Gramsh
Dhunohet arbitri në Gramsh

Dhunohet arbitri në Gramsh. Një tifoz ka zbritur në fushë dhe ka goditur arbitrin kryesor Anxhi Lushi. Episodi i rëndë është regjistruar teksa luhej minuta e 54-t e ndeshjes mes Gramshit dhe Valbonës.

Shkak u bë një penallti e akorduar nga kryesori kryeqytetas për skuadrën tropojane, teksa vendimi shkaktoi protesta të shumta.

Lexo edhe:

E ndërkohë që pritej të qetësohej situata, një person erdhi nga jashtë dhe iu afrua arbitrit, duke e goditur atë. Gjithçka ndodhi edhe në prani të forcave të policisë, që kishin zbritur në fushë në ato momente.

Më pas gjyqtari urdhëroi kthimin e skuadrave në dhomat e zhveshjes dhe ndërprerjen e takimit për të mos rinisur më.

Ky është një tjetër rast i rëndë dhune në kategoritë e ulëta të futbollit shqiptar, teksa këtë herë ndodh në një fushë të qetë si ajo e Gramshit.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...