Kategoria Superiore

“Dhuratat” e para për Lerdën, Partizani “bëhet me krahë”

Vetëm pak orë pasi prezantuan Franco Lerdën si trajner të ri, drejtuesit e Partizanit i dhuruan italianit edhe dy afrimet e para nga merkatoja verore.

Bëhet fjalë për William Cordeiro Melo dhe Esin hakaj, dy futbollistë që pritet ‘të bëjnë me krahë” skuadrën kampione të Shqipërisë, pasi janë të dy anësorë, me shkodranin që preferon të niset majtas dhe brazilianin djathtas.

William erdhi në Shqipëri verë ne kaluar dhe luajti për një sezon me skuadrën e Kukësit, ku në 33 paraqitje, arriti të shënojë edhe 5 gola. Braziliani ishte një nga më të mirët për verilindorët dhe shërbeu si një lojtar xholi, duke u aktivizuar në të dy krahët, si në mesfushë, ashtu edhe në mbrojtje.

Nga ana tjetër, shkodrani Hakaj ishte pjesë e Teutës, ku i përfundoi kontrata në fund të sezonit dhe iu bashkua Partizanit si lojtar i lirë. Për Hakajn kemi të bëjmë me një rikthim, pasi 23-vjeçari ka qenë pjesë e “të kuqve” edhe në sezonin 2016-2017, ndonëse atëherë nuk luajti asnjë takim, për shkak të një dëmtimi të rëndë.

Lerda: Krenar që do drejtoj Partizanin, merkaton e bën drejtori!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency