Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Di Francesco: Nuk hyjmë kurrë në fushë për barazim, duam fitoren në derbi

Eusebio Di Francesco ka një objektiv të vetëm. Trajneri i Romës do të bëjë gjithçka që ka në dorë për të fituar derbin e kryeqytetit italian. Në konferencën për shtyp përpsa sfidës së kësaj të shtune ndaj Lazios ish tekniku i Sassuolos deklaroi:

“ Dua të bëjmë çfarë është e mundur për të fituar derbin. Përpara një ndeshjeje nuk u kërkoj kurrë futbollistëve të mi të luftojnë për barazimin. Do të hyjmë në fushë vetëm për 3 pikët edhe pse do të përpiqemi të jemi të kujdesshëm ndaj kundërsulmeve të Lazios. Megjithatë të jeni të sigurtë që nuk do të dalim nga natyra jonë, do të kërkojmë të imponojmë ritmin edhe në këtë sfidë”.

Përsa i përket formacionit Di Francesco shtoi:

“ Na duhet të vlerësojmë akoma gjëndjen e Nainggolan për të parë nëse realisht mund të jetë i gatshëm dhe mund të luajë në këtë sfidë. Schick ndërkohë nuk do të jetë i grumbulluar”.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...