Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Di Maria dëshiron edhe Kupën e Amerikës, Juve pret rinovimin

Entuziazmi për rikthimin e Argjentinës në fushën e lojës pas Kupës së Botës po rritet ndjeshëm, ndërsa kampionët e botës do luajnë një ndeshje miqësore kundër Panamasë më 24 mars, në Buenos Aires.

Në një ndeshje ku do të marrë pjesë edhe Angel Di Maria, i cili pasi triumfoi në Katar, dëshiron të marrë pjesë edhe në finalet e Kupës e Amerikës.

Lexo edhe: 

Një objektiv që në mënyrë indirekte mund të sjellë përfitime edhe te Juventus.

Siç raportohet nga mediet italiane, kjo dëshirë e Di Maria-s mund ta bëjë sulmuesin që të rikthehet në Torino me dëshirën për të rinovuar me “Zonjën e Vjetër” edhe për një sezon tjetër.

Drejtuesit e kanë shprehur dëshirën e tyre për të vijuar bashkëpunimin dhe tani “topi” kalon te Di Maria.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...