Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Di Maria dëshiron me cdo kusht Barcelonën

Arrin ose jo ta blejë Coutinhon nga Liverpuli, Barcelona vazhdon të insistojë për Angel Di Marian. Presidenti i PSG ka kthyer mbrapsht të gjtiha ofertat e “blaugranave” për argjentinasin, madje refuzimi i është bërë persoalisht presidentit të spanjollëve Josep Maria Bartomeu, megjithatë menaxheri i futbollistit Jorge Mendez por kërkon rrugë alternative për të bindur klubin parizien.

Sipas informacioneve të fundit që vijnë nga Spanja, vetë Di Maria i ka kërkuar në mënyrë të drejtpërdrejtë trajnerit Unai Emery, që të largohet te ekipi i Ernesto Valverdes.

PSG mesohet se ka refuzuar dy oferta të Barcës për Di Marian. E para ishte 25 milionë euro, shumë që u rrit më pas në 30 milionë.

Menaxheri i gjithëpushtetshëm portuges, Mendes, i cili ka marrëdhënie shumë të mira me sekretarin tenik të Parisit, Antero Henrique, do të tentojë gjithcka që ky transferimit të kryhet në momentin e fundit.

Aktualisht Di Maria, ndodhet në Argjentinën i përqendruar në përgatitijet e kombëtares bardhekaltër për eliminatoret e Botërorit Rusi 2018 me Uruguajin dhe Venezuelën. Marrëdhëniet e tij shumë të mira me Lionel Messin po e shtyjnë të këmbëngulë që transferohet te Barcelona, edhe pse më parë ka luajtur me Realin e Madridit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...