Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Di Maria kujton momentet e vështira të jetës: Vajza ime ishte thuajse e vdekur

Lojtari i Juventusit, Ángel Di María, kujtoi në intervistën që dha për gazetën Olé një nga momentet më të vështira të jetës së tij. Ai tha se vajza e tij, që lindi para kohe, ishte gati të vdiste dhe se ka luftuar shumë për të ecur përpara. Ai mësim jete e ndihmoi të përballonte vështirësitë sportive me një tjetër vizion.

“Atë vit fituam Kupën e Mbretit me Realin e Madridit. Pata një sezon të mrekullueshëm. Kur vajza ime lindi një javë më vonë, ne luajtëm kundër Atléticos dhe unë shënova një gol që ia dedikova asaj. Ishte e komplikuar, sepse në spital mund të shihnim vetëm dy herë në ditë. Ishim të detyruar të shkonim në shtëpi natën pa vajzën. Ishte shumë e vështirë, duke u larguar dhe duke mos ditur se çfarë do të ndodhte të nesërmen. Ndonjëherë mbërrinim dhe kishte fëmijë të tjerë që nuk ishin më atje. Pyesnim dhe na thoshin se ata ishin larguar, vdiqën nga një virus ose për një arsye tjetër.

Vajza ime më mësoi ta luftoja, të mos dorëzohesha kurrë. Për mua dhe familjen time, dhe për gruan time që më ngre lart kur jam poshtë dhe anasjelltas. Ne kujtojmë gjithmonë të njëjtën gjë, si do të dorëzohemi dhe të mos besojmë nëse vajza jonë luftoi për jetën e saj dhe falë Zotit sot ajo është më e mirë se kurrë.”

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...