Ligue 1

Di Maria: Mbappe ka ende kohë që të transferohet te Real Madrid-i

Kylian Mbappe zgjodhi të rinovonte me Paris Saint-Germain deri në 2025-ën, në vend të transferimit te klubi i tij i ëndrrave, Real Madrid, duke i dhënë kështu njëherë e mirë fund lajmeve dhe thashethemeve për të ardhmen e tij.

Megjithatë shoku i tij i skuadrës, (deri më 30 qershor) Angel Di Maria ka thënë se fundmi, se referuar moshës së francezit, 23 vjeç, sulmuesi ka shumë kohë në karrierën e tij për të nënshkruar me Real Madridin.

“Unë mendoj se ai bëri zgjedhjen e duhur. Ai është akoma i ri dhe ka kohë që të shkojë në Madrid, ai ka kohë të shkojë ku të dojë, Mbappe ka nënshkruar për vetëm 3 vite dhe do jetë vetëm 26 vjeç kur ajo kontratë të mbarojë, ka shumë kohë para.”-tha Di Maria.

Mbappe e bëri publik rinovimin e kontratës me PSG-në në ndeshjen e fundit të këtij sezoni të Ligue 1, atë kundër Metz, të cilën parizienët e fituan me rezultatin 5-0, me tre gola që u shënuan nga francezi.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency