Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Di Maria nuk plaket kurrë, gol spektakolar në Superkupën e Portugalisë (video)

Angel Di Maria u rikthye te Benfika dhe i tregoi botës se në moshën 35-vjeçare ende di të bëjë diferencën.

Argjentinasi ishte protagonisti në fitoren 2-0 të “Shqiponjave” përballë rivales së tyre të përjetshme Porto në finalen e Superkupës së Portugalisë.

Ky ishte trofeu i katërt i kampionit argjentinas me fanellën e Benfikës, skuadër me të cilën ka luajtur për dy vjet midis 2008 dhe 2010.

E pabesueshme është se në total, Di Maria ka fituar 33 trofe. Një palmares i denjë për më të mëdhenjtë e historisë.

Di Maria e zhbllokoi rezultatin pas një ore lojë me një gol spektakolar me një gjuajtje shumë kënd.

Lexo edhe:

Shumë shpejt erdhi dyfishimi i rezultatit me një gol të shënuar nga Musa. Ashtu siç ndodh shpesh në këtë lloj ndeshjeje, në fund pati tension me gjyqtarin që nxori dy kartonë të kuq dhe shumë të tjerë të verdhë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...