Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Di Maria ‘skanon’ kampionatin italian: Më lodhin kundërsulmet

Di Maria 'skanon' kampionatin italian
Di Maria 'skanon' kampionatin italian

Angel Di Maria ka qenë padyshim një nga futbollistët më të mirë te Juventusi i këtij sezoni, teksa në prag të ndeshjes me Sevillan në Europa League, ka rrëfyer edhe vitin e tij të parë në Itali.

Argjentinasi ka komentuar mënyrën se si luhet në Itali, teksa ka shtuar se Napoli ia doli të fitojë titullin, pikërisht duke u sjellë si skuadër europiane.

Lexo edhe

 

“Në Itali, ndeshjet janë shumë fizike, me duele të forta në mbrojtje dhe me kundërsulme të shpeshta. Te Napoli pashë diçka ndryshe, arsyeja se përse ata fituan ishte mënyra e lojës që ata kishin zgjedhur. Ndryshe nga ekipet në Itali, Napoli zgjodhi një stil më europian. Me atë çfarë kam parë, ata zotëronin topin në pjesën më të madhe të ndeshjeve. Atë lojë e kam praktikuar 7 vite te PSG. Në Itali, ajo që më lodh më së shumti janë kundërsulmet, por kam punuar për këtë pjesë dhe jam përmirësuar”, u shpreh argjentinasi.

Mbyll kështu deklaratën Angel Di Maria, i cili me Juventusin këtë sezon ka shënuar 4 gola në kampionat dhe 4 asistime, ndërkohë që në Europa League, argjentinasi ka shënuar 4 gola.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...