Futboll

Di Maria tregon prapaskenat: Reali nuk donte të luaja në finalen e Botërorit

Kanë kaluar thuajse 6 vite nga finalja e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Gjermanisë, që u fitua me rezultatin minimal 0-1 nga këta të fundit, ndërsa Angel Di Maria zbulon prapaskenat e asaj mbrëmjeje.

Sulmuesi anësor, atëherë pjesë e Realit të Madridit, u la në pankinë gjatë gjithë lojës nga trajneri Sabella, ndërsa ky i fundit u kritikua ashpër për këtë zgjedhje, por vetë Di Maria shpjegon se çfarë kishte ndodhur një natë më parë.

“Kisha pësuar një dëmtim muskulor serioz, pro doja të luaja me patjetër atë ndeshje, qoftë edhe me kushtin që do të ishte ndeshja e fundit në karrierë. Drejtuesit e Realit më dërguan një letër, ku kërkonin që të mos aktivizohesha, pasi rrezikoja shumë, por unë as nuk mora mundimin ta lexoj. I thashë Sabellas se të luaja në atë ndeshje, ishte gjithçka për mua, por ai në fund zgjodhi Perezin’, tregon Di Maria.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency