Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Diaz: Kam mundësinë të shkruaj historinë me klubin më të madh në botë

MADRID, SPAIN - JANUARY 07: Brahim Diaz is presented to members of the press by Real Madrid president Florentino Perez after signing for Real Madrid at estadio Santiago Bernabe on January 07, 2019 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Brahim Diaz u rikthye te Reali i Madridit. Pas 3 sezoneve në huazim te Milani, trekuartisi spanjoll kthehet në shtëpi për të qëndruar teksa bëri dhe prezantimin e tij përkrah Florentino Perezit. Diaz duket se i ka synimet e qarta për sa i përket së ardhmes së tij, me lojtarin që u shpreh.

“Jam këtu për të fituar, kam mundësinë të shkruaj historinë me klubin më të mirë në botë. E de se çfarë domethënie ka kjo fanellë dhe çfarë përfaqëson Reali i Madridit. Tre vjet te Milani më kanë shërbyer shumë, pasi jam pjekur brenda dhe jashtë fushe”.

Rikthimi në shtëpi i Diazit vjen në një sezon kur te Reali nuk do të jenë dy emra me peshë si Benzema e Asensio, një motiv që rrit presionin.

Lexo edhe: 

“Janë dy lojtarë të mëdhenj, por këtu presioni është gjithmonë në maksimum dhe të gjithë duhet të japin më të mirën. Jam i sigurt se do ta përfaqësojmë Realin e Madridit si klubin më të madh të botës.

Ançelotti? Ende nuk kam folur me të, por jam i kënaqur që mund të punoj me një trajner të tillë. Kam fatin se mund të luaj me të dyja këmbët, besoj është një avantazh por është trajneri ai që do të vendosë se si do të më përdorë”.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...