Futboll

Diego Costa drejt Milanit

Milani i pandalëshm në merkato. Drejtuesit kuqezi vazhojnë punën për përforcimin e skaudrës për sezonin e ardhshëm. Pas dhjetë belrjeve “Djalli”, kërkon akoma më shumë. Këtë herë pranë fanellës kuqezi është Diego Costa, i cili nuk bën më pjesë në planet e trajnerit të Chelsea, Conte dhe me shumë mundësi 28-vjeçari do të largohet. Agjenti i sulmuesit, Jorge Mendes ka nisur bisedimet me “Blutë e Londrës” për të arritur një marrëveshje për prishjen e kontratës dhe kalimin e futbollistit nën urdhërat e Montellas.

To Top