Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Diferenca mes PSG-së dhe Marokut, Hakimi: Këtu jam dhe ndjehem shumë i rëndësishëm!

Achraf Hakimi shpjegon dallimet që gjen mes Marokut dhe Paris Saint-Germain.

Në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle ai la theksuar se te kombëtarja është shumë i rëndësishëm, ndërsa te PSG-ja, shton më tej, ka shumë lojtarë të mëdhenj.

“Në Paris ka lojtarë të mëdhenj, si këtu, por me Marokun kam më shumë rëndësi në lojë, e prek më shumë topin. Unë është e rëndësishme të jem rehat. Në Paris është shumë ndryshe, ndonjëherë vrapon dhe nuk e merr topin. Këtu ata po përpiqen të më gjejnë, ata e dinë se sa i rëndësishëm mund të jem në sulm dhe mbrojtje. Më japin shumë besim dhe përpiqem ta kthej”-tha Hakimi.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...