Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dikur pjesë e Man. UTD, Dortmund dhe Real Sociedad, sot Januzaj mbetet mes katër rrugëve

Adnan Januzaj diku refuzoi Kombëtaren e Shqipërisë, por sot të gjithë e kanë harruar.

Sulmuesi është pa skuadër momentalisht, pasi i skadoi kontrata me baskët e Real Sociedad këtë verë dhe spanjollët nuk i ofruan rinovim, duke e nxjerrë në mes të “katër rrugëve”.

Pas pesë sezonesh në Spanjë, lojtari ka mbetur pa skuadër dhe pse është lojtar i lirë dhe kjo ka të bëjë me kërkesat e ekzagjeruara që ai kërkon.

Në fillim të merkatos ka pasur interes nga disa klube në La Liga dhe jo vetëm, por tani i vetmi opsion real është Genoa, në Serie B, në Itali.

Klubi italian i ka vendosur në “tavolinë” ofertën Januzaj-t i cili nuk ka shumë kohë në dispozicion për t’u menduar dhe drejtuesit e Genoa-s kanë ofruar shumë herë më pak se sa lojtari kërkonte në fillim të merkatos.

Me një CV të pasur në emra, si Manchester United, Dortmund, Sunderland dhe Real Sociedad karriera e Adnan Januzaj duhej të ishte shumë herë më ndryshe se sa realiteti e paraqet atë, pasi tani, karriera e Januzaj-t është në rënie të lirë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...