Abissnet Superiore

Dikur provohej te Partizani, Bylisi firmos me sulmuesin që frymëzohet nga Ibrahimovic

Bylisi ka zyrtarizuar afrimin e parë në merkato. Ballshiotët u rikthyen në Abissnet Superiore, aty ku duan të qëndrojnë sa më gjatë të jetë e mundur.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, Bylisi ka lajmëruar afrimin e Luis Kaçorrit, sulmuesi shtatlartë që ka zhvilluar pjesën më të madhe të karrierës në Itali.

24-vjeçari kreu një provë te Partizani rreth pesë vite më parë, por pa ia dalë të nënshkruajë kontratë me klubin e kuq, pasi nuk bindi trajneri Mark Iuliano.

Mirë se vjen Luis Kaçorri! I rritur në futbollin italian, shtatlarti i sulmit, Luis Kaçorri, ka pranuar ofertën e klubit tonë për të vijuar karrierën e tij! I urojmë suksese me ngjyrat bardhekuqe në tre vitet e ardhshme!”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit ballshiot.

Sulmuesi, i cili ka firmosur për 3 vite dhe që frymëzohet nga Zlatan Ibrahimovic, ka luajtur më parë me ekipe si Arzachena, Savoia, Correggese, Fermana, Capri, Ligorna, Cittanovese, Igea 1946 dhe Fiorenzuola.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency