Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Dilema më e madhe, Spalletti: Barellan e pres në fushë kundër Shqipërisë

Italia luan miqësoren e fundit ndaj Bosnjes para se të nisë rrugëtimin në Euro 2024. Ajo që shqetëson më shumë trajnerin Luciano Spalletti në këtë moment është gjendja e Nicolo Barellas. Mesfushori i Inter është i dëmtuar dhe ende nuk mund të thuhet me siguri nëse do të jetë gati për ndeshjen e parë të Europianit më datë 15 qershor ndaj Shqipërisë. Edhe pse trajneri Spalletti shpreson së tepërmi që Barella të jetë gati për kuqezinjtë.

Lexo edhe:

“Ka pasur optimizëm për gjendjen e Barellës prej fillimit, por kur bëhet fjalë edhe për një lodhje duhet pritur disa ditë për të pasur një pasqyrë më të qartë. Megjithatë, tani ka më shumë optimizëm për rikthimin në fushë të Barellës. Besoj dhe shpresoj se mund të jeta gati për ndeshjen e parë ndaj Shqipërisë”, u shpreh Spalletti.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...