Bundesliga

Dilema rreth së ardhmes së Haaland, Dortmund ultimatum sulmuesit

Ku do të jetë e ardhmja e Erling Haland? Kjo është pyetja e cila i mundon të gjithë në Dortmund. Sulmuesi norvegjez është përfolur shumë për një largim të mundshëm nga Gjermania, duke pasur parasysh se nga vera e vitit të ardhshëm çdo skuadër ka mundësinë për të marrë shërbimet e 21-vjeçarit, nëse paguan klauzolën prej 75 milionë eurosh.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Dortmund i ka ofruar rinovimin me një pagë prej 16 milionë eurosh (dyfishi i asaj që përfiton aktualisht) në sezon dhe tashmë topi është në anën e norvegjezit. Drejtuesit e klubit verdhezi i kanë dhënë një afat deri në muajin shkurt sulmuesit, për të marrë vendim, në mënyrë që nëse ai do të vendosë të provojë një eksperiencë të re, të mendojnë për pasuesin e tij.

Për Haaland interesimi është i madh, teksa nga Spanja deri në Angli, ekipet që duan shtatlartin janë të shumta, ndërsa klauzola e tij është e përballueshme për pjesën më të madhe të klubeve. Megjithatë në mes është dhe paga e lojtarit, që do të ketë një peshë jo të vogël. Po ashtu edhe transferimi i tij do të ketë një kosto të kripur dhe për menaxherët, çka i privon nga mundësia për të firmosur me Haaland.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency