Kategoria e Parë

Dinamo e Besa “ndezin motorët”, me shpresën për të luajtur në Superligë

Dinamo dhe Besa “ndezin motorët” me sytë nga zhvillimet e Kategorisë Superiore, ku janë disa klubet në vështirësi të mëdha financiare, duke vënë në dyshim prezencën e tyre në elitën e futbollit shqiptar për sezonin e ardhshëm.

Largimi i Grigor Tavos te Luftëtari, edhe pse nuk përkthehet domosdoshmërisht në një dorëzim të klubit përballë kritereve të licensimit, vë seriozisht në dyshim të ardhmen e skuadrës gjirokastrite, ndërkohë që dilemat nuk mungojnë edhe në të tjerë klube.

Një gjobë prej një milionë eurosh dhe modalitetet e pagimit të saj qëndrojnë si shpata e Demokleut mbi kokën e Skënderbeut ndërsa një situatë kaotike është edhe të Flamurtari. Situatë kjo që ka bërë që te Dinamo dhe Besa dy skuadra të traditës, të ndezin shpresat për në atë që italianët e quajnë ripeshkim, apo më saktë një thërritje për t’u ngjitur në Superiore si dy skuadrat që mbyllën në vendet e dyta grupet respektive të Kategorisë së Parë.

Në rast se një nga skuadrat e Superiores nuk plotëson kriteret ekzioston mundësia e një Play Off-i mes Dinamos dhe Besës për të fituar vendin e lënë bosh, apo nëse bëhen dy skuadra të Superiores që nuk marrin miratimin nga Federata, Dinamo dhe Besa do të futeshin të dyja në Kategorinë Superiore.

Në fakt të dy klubet e traditës nuk kanë qëndruar indiferentë ndaj zhvillimeve përkundrazi, Dinamo ka nisur përgatitjet nën drejtimin e Igli Allmuçës, duke paralajmërua madje edhe firmat e shpejta me disa lojtarë të Kategorisë Superiore, por lajmi me të vërtet i madh në shtëpinë dinamovite do të ishte konfirmimi i zërave për një rikthim të familjes Nuri për të ndihmuar financiarisht skuadrën.

Te Besa ndërkohë Nexhat Bizhdili, një nga ata presidentë që kanë një barrë eksperiencë në Superiore, ka në stol një tjetër emër të denjë për elitën, Gugash Maganin, ndërkohë që ka nisur fushatën e afrimeve me disa emra të rinj në respekt të traditës së Besës për të promovuar e lancuar futbollistë. Të gjitha sinjale se të Dinamo e Besa shpresojnë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency