Kategoria e Parë

Dinamo emëron një shqiptar në pankinë, prezantohet trajneri i ri

Pas largimit të befasishëm të Francesco Morieros dhe Fabrizio Miccolit nga pankina e Dinamos mbrëmjen e djeshme, klubi kryeqytetas nuk ka humbur aspak kohë dhe ka prezantuar menjëherë trajnerin e ri.

Bëhet fjalë për ish futbollistin e bluve, Olsi Uku, i cili ka qenë edhe ndihmës i Fabrizio Cammaratës, gjatë kohës që ky i fundit drejtoi Dinamon. Uku njeh mjaft mirë ambientin dhe futbollistët e bluve, ndaj u pa si njeriu i duhur për të drejtuar skuadrën në këtë moment.

Në CV-në e tij si trajner ka edhe një eksperiencë si ndihmës i Nevil Dedes në stolin e Tiranës, ndërsa tani do të provojë të rikthejë Dinamon në elitën e futbollit shqiptar, aty ku blutë mungojnë prej vitesh.

Francesco Moriero dhe Fabrizio Miccoli u larguan në mënyrë të befasishme dje në mbrëmje, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, ndërsa menjëherë pas tyre reagoi presidenti Pontrelli, i cili theksoi se do t’i besojë një trajneri shqiptar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency